MTV İnternetten Kredi Kartıyla Nasıl Ödenir? Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

0
89
MTV İnternetten Kredi Kartıyla Nasıl Ödenir? Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Önceki yazılarımızda Motorlu Taşıtlar Vergisi Nedir? Mükellefi kimlerdir? başlıklı yazımızda motorlu taşıtlar vergisini tanımlamıştık. Bu yazımızda ise ödeme ilgili bir kaç noktaya dikkat çekeceğiz. Her yıl Ocak ve Temmuz aylarında 2 eşit taksitte ödenen motorlu taşıtlar vergisi diğer bir ifadeyle bandrol borcu internet vergi dairesi ya da interaktif vergi dairesi kullanılarak kolayca ödenebilmektedir. Sitemizin Youtube kanalında MTV borcu internetten nasıl ödenir sorusunu detaylıca cevaplandırmıştık. Dilerseniz izleyebilirsiniz. Bugünkü yazımızda ise bu ödemeler yapılırken dikkat edilmesi gereken hususları derledik. Öyleyse “MTV İnternetten Kredi Kartıyla Nasıl Ödenir? Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar” başlıklı yazımıza başlayalım.

MTV Ödenirken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
  • Plaka bitişik yazılacak özel plaka ‘Hayır‘ seçilecek.
  • Gerçek kişiler ‘TC kimlik numarası’, Tüzel kişiler ‘Vergi kimlik numarası’ ile işlem yapacaklar.
  • Tahsilat belgesini resmi işlemlerde kullanmak isteyenler; Tahsilat belgesinin bilgisayar çıktısı şeklinde alındıktan sonra vergi dairesine onaylatarak resmi işlemlerde kullanabilirler.
  • Vadesi geçmiş motorlu taşıtlar vergisinin kredi kartıyla ödenmesi; kredi kartıyla ödeme yaparken vadesi geçmiş MTV satırı tıklanabiliyorsa ödeme yapılabilir.
  • Beyaz ekran geldiğinde yoğunluktan kaynaklanıyor.
  • Lütfen bekleyiniz uyarısı ekranda sürekli gözüktüğünde bankanın yoğunluğundan kaynaklanmaktadır.
  • ‘Kredi kartı geçersizdir’ uyarısında Kredi kartının türü seçilecek ve kredi kartı numarasının ilk 8 rakamı yazılacak.
  • Yukarıda açıklanan sorunların haricinde “mtvvd@gelirler.gov.tr” adresine mail atıldığında şube mailin geliş sırasına göre cevap vermektedirler”
  • Askıda işlem kaldı uyarısı; bankadan olumlu veya olumsuz geri bildirim yapılmadığı için bu uyarı geliyor. Uyarı için belirli bir süre (5 dakika gibi) veriliyor, bu sürenin sonunda işlemleri tekrar denemek gerekiyor. Buna rağmen uyarı devam ediyorsa banka ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.

Böylece “MTV İnternetten Kredi Kartıyla Nasıl Ödenir? Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar” başlıklı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Sizlerin de bu ve başka vergi konularında soru, görüş ya da önerileri olursa bizimle iletişime geçebileceğini hatırlatırız. Ayrıca bu ve benzeri diğer konular hakkında bilgi sahibi olmak ve yeni gelişmelerden haberdar olmak isterseniz Pratik Vergi sitemizi, sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz Vergi Borcu Nasıl Ödenir ? başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Sevgi ve Saygılarımızla

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here