Hakkında

Vergi usullerinin ıslahı çarelerinin aranmasına da ehemmiyetle devam olunmalıdır. İyi usul ve iyi tatbikin memnun edici neticelerini vatandaş, hiç bir işte vergi mevzuu kadar hassasiyetle takdir etmez.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Pratikvergi.com’un oluşmasında öncelikle vatandaşların daha sonra ise kamu görevlilerinin, karşılaştıkları problemler  oldukça etkili olmuştur. Bu sebeple pratikvergi.com vatandaşlara yapacakları işlemleri önceden tanıtmayı ve vergi dairesine gelmeden pratik çözümler üretmeyi amaçlamaktadır.

Gelir İdaresi Personelleri tarafından oluşturulan pratikvergi.com özellikle sizin sorularınızla da gelişim gösterecek ve daha fazla kolaylıklar sunmaya devam edecektir.

Vergi dairelerinin yoğunluğu ve fiziki şartlarının kötü olmasıyla beraber vergi kanunlarının da anlaşılması hususunda uzmanlık gerektirmesi; mükelleflerin zaman kaybına yol açmasının yanında mükelleflere birçok sıkıntı yaşatmaktadır.

Ne yapılması gerekir sorusu pratikvergi.com’un çalışma prensibini oluşturmaktadır.  Vergi dairesi çalışanı olmamız ve vergi usul kanunu gibi maliye hukukuna vakıf olmamız sizlere hem pratik alanda hem de teorik alanda kolaylıklar sağlamamıza yardımcı olacaktır.

Ne yapılması gerekir sorusu, sizlerin de bizlere ulaştıracağınız konularla beraber şekillenerek çalışmalarımızın kök salmasına vesile olacaktır. Sizden gelen sorulara en kısa sürede cevap vermek çalışmalarımızda önceliğimiz olacaktır. Sorularınızı mail üzerinden ve Twitter aracılığıyla ulaştırabilirsiniz.

Maliye bakanlığı Gelir İdare Teşkilatı son yıllarda çalışmalarını Gelir Uzman yardımcılarının çoğunlukta olduğu ekibiyle devam ettirmektedir. Gelir uzman yardımcıları çalışmalarını muhasebeciler, mali müşavirler ve mükellefler ile sürekli etkileşimde kalarak devam ettirmektedir.

İnteraktif vergi dairesi işlemlerinin artmasıyla beraber mükellefler daha çok işlemlerini internet üzerinden yerine getirebilmektedir. Maalesef birçok mükellef interaktif vergi dairesi işlemlerine yabancı olduğu için vergi dairesine gelmeyi tercih ediyorlar. Özellikle İstanbul gibi kalabalık şehirlerde ise bu durum ciddi zaman kaybına yol açmaktadır.

Ne yapılması gerekir sorusu bizler için Ne yapabiliriz sorusuna evrildiğinde pratikvergi.com meydana geldi.  Bu site sizlere yapacağınız işlemlerde pratik yöntemleri göstererek, zaman kaybınızı azaltmayı öncelikli amaç edinmektedir. Yine mükelleflere vergi dairesi işlemlerinde kolaylıklar sağlamak üzere planlı bir çalışmayı öngörüyoruz.

Bizlere dair anlatacağımız şimdilik bu kadar. Allah’a emanet ederiz.