Çiftçilere Müjdeli Haber

0
78
Çiftçilere Müjdeli Haber

Pratik Vergi olarak yeni gelişmelerden vatandaşlarımızı haberdar etmeye devam ediyoruz. Bu defa sevindirici haber çiftçilerimizi sevindirecek. Daha önce çiftçilerimizden, lisanslı depo işletmelerine tevdi edilen ürünleri temsilen oluşturulan ürün senetlerinin satış işleminden yapılan kesinti süresi uzatıldı. Şimdi “Çiftçilere Müjdeli Haber” başlıklı yazımız hakkında detayları paylaşalım.

Resmi gazetede yayımlanan Tarımsal Faaliyette Bulunanların Prim Borçlarının Sattıkları Tarımsal Ürün Bedellerinden Kesinti Yapılmak Suretiyle Tahsil Edilmesine Dair Tebliğ’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ’le Sosyal Güvenlik Kurumu tarih güncellemesine gitti.

Bu tebliğe göre, Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Kanunu ve bu Kanuna istinaden çıkarılan ikincil düzenlemeler çerçevesinde lisanslı depo işletmelerine tevdi edilen ürünleri temsilen oluşturulan ürün senetlerinin satış işleminden 1 Ocak 2024 tarihine kadar kesinti yapılmayacak.

Tarımsal Faaliyette Bulunanların Prim Borçlarının Sattıkları Tarımsal Ürün Bedellerinden Kesinti Yapılmak Suretiyle Tahsil Edilmesine Dair Tebliğin geçici 3. maddesinin birinci fıkrasında yer alan “01/01/2019” olan tarihi 5 yıl uzatılarak“01/01/2024” olarak değiştirildi.

Çiftçilere Müjdeli Haber başlıklı yazımız burada sona ermektedir.Yapılan bu düzenlemenin çiftçilikle uğraşan vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dileriz. Bizler Pratik Vergi olarak her zaman vatandaşlarımızın sorunlarına çözümler aramaya sorunlarını dile getirmeye yeni yazılarımızla devam edeceğiz. Sizler de bu gelişmelerden haberdar olmak veya bu gelişmeler hakkında soru, görüş, öneri belirtmek için bizlerle iletişim geçebilirsiniz. Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayınız. İlgili değişikliği resmi gazeteden okuyabilirsiniz..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here